Menu Zamknij

Tytanova IN

TYTANOVA IN to wodorozcieńczalna farba przeznaczona do malowania powierzchni ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Tworzy odporną na zmywanie, dobrze kryjącą, głęboko matową powłokę przepuszczalną dla par i gazów (dyfuzyjna, „oddychanie” ścian).

Oparta jest na wodnej dyspersji akrylowej z dodatkiem pigmentów, wypełniaczy mineralnych i środków uszlachetniających. Zawiera katalizator uzyskiwany na drodze nano-technologii. 

ZASTOSOWANIE:

Farba TYTANOVA IN może być stosowana na różnorodne materiały budowlane, takie jak: tynki mineralne i polimerowe (np. akrylowe), beton, cegły, gips, po odpowiednim zagruntowaniu – drewno i materiały drewnopochodne, tapety papierowe, w tym na tzw. rauhfazę, dając gładkie, elastyczne powłoki.

Powierzchniom wewnątrz pomieszczeń nadaje estetyczny i trwały wygląd. Lekko zabrudzoną powierzchnię farby można zmywać lekko wilgotną szmatką lub gąbką.

WŁAŚCIWOŚCI FOTOKATALITYCZNE:

Produkt jest skuteczny w usuwaniu zanieczyszczeń gazowych typu miejskiego i przemysłowego takich jak: dym tytoniowy, dwutlenek siarki, tlenek węgla (czad), tlenki azotu, opary aldehydów, alkoholi (metanol, etanol, izopropanol), węglowodorów aromatycznych i alifatycznych (benzen, toluen, etylobenzen, ksylen, nafta, benzyna).

Im większa powierzchnia pokryta jest farbą fotokatalityczną TYTANOVA IN, tym też szybciej następuje ich usuwanie z otoczenia.

Wobec katalizatora zawartego w farbie oczyszczeniu ulegają również przebarwienia na powierzchniach ścian, np. plamy z nikotyny.

W przypadku niedostatecznego oświetlenia naturalnego, w celu maksymalnego wykorzystania efektu działania farby, wskazane jest zainstalowanie doświetlenia. Wilgoć zawarta w powietrzu (np. w pomieszczeniach) wystarczy do przebiegu procesu.

KOLOR:

Farba TYTANOVA IN produkowana jest w podstawowym białym kolorze, jednak na życzenie może być barwiona wysokiej jakości pigmentami na szereg pastelowych kolorów.

 

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego!