Menu Zamknij

System bezbarwny na płytki TRANS

Powierzchnie pokryte płytkami ceramicznymi narażone są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, co często skutkuje ich pęknięciami, a przedostawanie się wody w głębsze warstwy podłoża  powoduje stopniową degradację powierzchni.

Hydroizolacja balkonów lub tarasów bez konieczności zrywania płytek możliwa jest przy wykorzystaniu transparentnego systemu poliuretanowego CANADA RUBBER TRANS.

System umożliwia naprawę nieszczelnego balkonu / tarasu poprzez nałożenie bezbarwnej, jednoskładnikowej, bardzo odpornej chemicznie i mechanicznie żywicy poliuretanowej na jego powierzchni, tworząc trwałą, bezszwową i estetyczną powłokę hydroizolacyjną na dotychczasowej powierzchni.

PRODUKTZUŻYCIE (warstwa) ILOŚĆ Warstw
GRUNTOWANIETRANS PRIMER0,05 – 0,08 kg/m21
HYDROIZOLACJATRANS0,4 – 0,5kg/m22
WYKOŃCZENIETRANS FINISH0,1 – 0,15 kg/m21

W jaki sposób wykonać aplikację systemu samodzielnie?

Zrobisz to w 3 prostych krokach:

CANADA RUBBER TRANS PRIMER

1. Nanieść produkt TRANS PRIMER przez namoczenie czystej i suchej szmatki, którą należy dokładnie przetrzeć całą powierzchnię lub rozprowadź produkt pędzlem. Dzięki tej procedurze aplikacji zapewnisz, że oprócz aktywacji chemicznej (gruntowania) powierzchni, powierzchnia staje się bardzo skutecznie odtłuszczona. Należy często zmieniać czyściwo. Ważne jest by podkład znalazł się na całej powierzchni przygotowanej do zabezpieczenia. Po upływie ok. 1-2 godziny, nałożyć powłokę TRANS.

2. Wylać powłokę TRANS na zagruntowaną powierzchnię i ułożyć, rozprowadzić za pomocą odpowiedniego wałka lub odpowiedniej pacy zębatej, aż cała powierzchnia zostanie pokryta. Po 12 godzinach – ale nie później niż po 18 godzinach – nałożyć drugą warstwę
powłoki TRANS za pomocą odpowied­niego wałka lub pędzla.

UWAGA: Nie nakładaj powłoki hydroizolacyjnej o grubości powyżej 1 mm (warstwa sucha) nawarstwę. Aby uzyskać najlepsze wyniki, temperatura podczas nakładania i utwardzania powinna wynosić od 15 °C do 35 °C. Niska tempera­tura opóźnia utwardzanie, a wysoka przyspiesza. Wysoka wilgotność może natomiast wpłynąć na ostateczne rezultaty.

3. Po upływie 12 godzin (nie później niż 48 godzin) od aplikacji drugiej warstwy TRANS dokonaj aplikacji warstwy zamykającej TRANS FINISH przy użyciu wałka. Nie nakładaj warstwy drugiej.

Lakier matujący zapewni satynowe wykończenie powierzchni oraz zwiększy antypoślizgowość.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego!