Menu Zamknij

Flex Rubber MS

FLEX RUBBER MS to jednoskładnikowa, płynna powłoka hydroizolacyjna, na bazie polimerów modyfikowanych silanami. Utwardza się pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu, tworząc mocną, elastyczną i nieprzepuszczalną dla wody membranę.

Produkt innowacyjny który znajdzie zastosowanie w :

 • dachach (papa, blacha, płyty warstwowe),

 • tarasach (izolacja pod deski tarasowe),                             

 • betonie

 • drewnie

Flex Rubber MS został zaprojektowany  przede wszystkim jako doskonałe zabezpieczenie przed wodą, ale w związku ze swoimi właściwościami wysokiej refleksyjności, jest dedykowany dla dachów, które posiadają lub planują instalację paneli fotowoltaicznych.

Flex Rubber MS wspomaga działanie paneli poprzez odbijanie promieni słonecznych od powierzchni dachu, co pozwala na jeszcze większe oszczędności –  jasne powierzchnie znacznie efektywniej odbijają promienie. Refleksyjność powłoki dodatkowo zmniejszaproces nagrzewania się dachu, obniżajego temperaturę przez co chroni konstrukcję dachu przed negatywnymi dla niej naprężeniami i zmniejsza koszty klimatyzowania pomieszczeń.

Wykonanie hydroizolacji w jeden dzień? – TAK, JEST MOŻLIWE!

Hydroizolacja przy użyciu Flex Rubber MS to również bardzo „szybki” system. Produkt może być aplikowany na wilgotne podłoża (nie musimy czekać na wyschnięcie dachu po jego myciu lub porannej rosie).Powstanie warstwy hydroizolacyjnej po aplikacji produktu w optymalnych warunkach +23°C trwa zaledwie 2h! Membranę możemy również aplikować w niskich temperaturach (jesień, zima). Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy się martwić o warunki pogodowe przy planowaniu renowacji powierzchni dachowej.

Kolejną korzyścią z zastosowania naszego produktu jest brak konieczności zastosowania gruntu

UWAGA: gruntowanie podłoża wymaganejest jedynie przy aplikacji na nową papę termozgrzewalną, w celu zapobiegnięciu migracji bitumu. Flex Rubber MS posiada bardzo dobrą przyczepność do większości podłoży.

Aplikacja produktu odbywa się w dwóch warstwach,za pomocą wałka malarskiego, pędzla lub natrysku hydrodynamicznego, przy średnim zużyciu produktu: 1,5 – 1,8kg/m²,.

Produkt po utwardzeniu jest w pełni odporny na wodę stojącą, promieniowanie UV oraz czynniki pogodowe i zmienność temperatury (zachowuje elastyczność w temp. -40°C do +80°C.) Flex Rubber MS jest paroprzepuszczalny.

ZALETY

 • Aplikacja na wilgotne podłoża.
 • Odbijanie promieni słonecznych, znaczne obniżenie temperatury dachu (SRI 108%).
 • Nie wymaga gruntowania przy zabezpieczaniu większości podłoży.
 • Powłoka odporna na deszcz do 1,5 godziny po aplikacji (23°C, 50% wilgotności powietrza)
 • Krótki odstęp – 2 godziny, pomiędzy aplikacją kolejnych warstw.
 • Wytrzymałość powłoki na rozciąganie – 2,2 N/mm2.
 • Wykonanie pełnego systemu w 24 godziny przy sprzyjających warunkach pogodowych.
 • Powstała powłoka wspomaga działanie instalacji fotowoltaicznych.

 ZUŻYCIE

Minimalne zużycie: 1,5 – 1,8 kg/m2 w dwóch lub trzech warstwach produktu.

Szybki czas wiązania: 12 – 24 h w zależności od warunków atmosferycznych.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego!