Menu Zamknij

FLEX

FLEX to jednoskładnikowy, utwardzany wilgocią uszczelniacz poliuretanowy w postaci pasty tiksotropowej. Po nałożeniu, w kontakcie z powietrzem, szczeliwo ulega wulkanizacji do postaci elastycznej i spoistej masy.

FLEX Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, elastycznością po utwardzeniu oraz odpornością na warunki atmosferyczne, wilgoć i drgania. Ponadto posiada bardzo dobrą przyczepność do większości powierzchni stosowanych w budownictwie takich jak blacha, beton, drewno i szkło.

ZASTOSOWANIE:

FLEX jest stosowany do: uszczelniania złączy i spoin dylatacyjnych, uszczelniania spoin dylatacyjnych w posadzkach w obiektach narażonych na intensywny ruch pojazdów, uszczelniania złączy w posadzkach gumowych i PVC, uszczelniania ruchomych złączeń, wypełniania pęknięć, klejenia kafli wewnątrz budynków.

APLIKACJA:

Przed użyciem należy zabezpieczyć taśmą powierzchnie przylegające do spoiny. Obciąć końcówkę folii i umieścić ją w wyciskaczu. Nałożyć aplikator, którego końcówkę przyciąć pod kątem 45°, tak aby średnica wylotu równa była szerokości spoiny. Masę aplikować przy pomocy wyciskacza. Masą należy wypełnić całą wysokość szczeliny, tak aby masa do niej przylegała, a wypełnienie nie zawierało pustych przestrzeni wypełnionych powietrzem.
W przypadku głębszych szczelin należy zastosować sznur dylatacyjny. Spoinę wygładzić
i usunąć taśmę zabezpieczającą.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego!