Menu Zamknij

Naprawa dachu przy kominie

Komin, jako jeden z najbardziej newralgicznych elementów dachu, wymaga odpowiedniej hydroizolacji od zewnętrz. Jak uszczelnić komin? Na rynku znajdziemy szereg materiałów, które są do tego przeznaczone. Przejrzymy najpopularniejsze z nich.

Jak uszczelnić komin od zewnątrz na dachu spadzistym?

Uszczelnienie komina różni się w zależności od tego, czy mamy do czynienia z dachem spadzistym czy płaskim. W pierwszym przypadku popularne jest uszczelnianie komina rękawem. To rodzaj kołnierza z blachy – najczęściej ocynkowanej lub cynkowej. Pozostaje jedynie kwestia szczelnego połączenia ze sobą rękawa i komina, co zwykle czyni się przy wykorzystaniu elastycznych materiałów, takich jak silikon, gdyż w przeciwieństwie do sztywnych, nie są one narażone na popękanie pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych.

Równie dobrze do uszczelnienia komina możemy użyć samoprzylepnej taśmy dekarskiej. To specjalna taśma, złożona z warstwy bitumu z dodatkiem elastomerów i wzmocniona folią metalizowaną. W zależności od tego, jaki rodzaj pokrycia dachowego posiadamy, na rynku znajdziemy taśmy, które są mu dedykowane.

Uszczelnienie komina na dachu płaskim

Przy dachach płaskich zdecydowanie najpopularniejszym środkiem do uszczelniania jest guma w płynie. To elastomer bitumiczny wzbogacony polimerami, który wykazuje doskonałą odporność na zmienne warunki atmosferyczne, a także cechuje się wyjątkową elastycznością – nawet do 900% rozciągliwości. Co ważne, do aplikacji tego typu środka nie potrzebujemy specjalistycznym narzędzi – wystarczy pędzel albo wałek malarski. Aplikacja odbywa się na zimno i bez konieczności zrywania obecnego pokrycia. Wielu producentów deklaruje, że ich guma w płynie może zostać użyta również do powierzchni pionowych.

Jak uszczelnić komin od zewnątrz? W naszej ofercie znajdziesz kilka rodzajów gum w płynie, które zapewnią skuteczną hydroizolację dachu na lata, a także specjalną membranę hydroizolacyjną CANADA RUBBER FIX NOW dedykowaną detalom dachowym.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego!