Menu Zamknij

Izolacja termorefleksyjna – czym jest i jak ją wykonać?

Nagrzewanie się powierzchni dachowych to częsty problem. Inwestycja w klimatyzację co prawda rozwiązuje go, ale generuje wysokie koszty. Dlaczego lepiej zdecydować się na izolację termorefleksyjną i jakich materiałów użyć do jej wykonania?

Izolacja termorefleksyjna – co to jest?

Izolacja termorefleksyjna to nic innego, jak nowoczesne materiały budowlane, które stosuje się w celu cieplnego i akustycznego izolowania budynków. Ich cechą szczególną jest to, że wykorzystują odbicie promieniowania termicznego od ekranu pokrytego niskoemisyjną powłoką. Trzeba wiedzieć, że izolacja termorefleksyjna może mieć różną postać. Popularne są między innymi maty tworzone z folii bąbelkowej okrywanej folią aluminiową. Alternatywnie można użyć folii metalizowanej, wkładek refleksyjnych, watoliny oraz pianek. Poszczególne maty łączone są specjalnymi metalizowanymi taśmami z foli BOPP. Montaż tego typu izolacji termorefleksyjnej jest jednak czasochłonny i dość skomplikowany, dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest wybór gotowych powłok z serii CANADA RUBBER ZIMNY DACH.

Powłoki CANADA RUBBER ZIMNY DACH – dlaczego warto?

 Izolacja termorefleksyjna to tzw. system „zimny dach”, w ramach którego można wykorzystać jedną z wielu powłok oferowanych przez Canada Rubber:

Niezależnie od tego, czy pokrycie dachowe zbudowane jest z papy, eternitu, blachy, PVC, EPDM czy innego popularnego pokrycia dachowego, możemy zastosować izolację termorefleksyjną od Canada Rubber. Co więcej, wcale nie trzeba zrywać starego poszycia – z powodzeniem możemy położyć na nim warstwę izolacyjną. Nie trzeba też wyłączać budynku z użytkowania na czas aplikowania izolacji.

Co możemy zyskać dzięki zastosowaniu izolacji termorefleksyjnej? Oprócz wspomnianego zmniejszenia rachunków za prąd zużywany przez instalację klimatyzacyjną, przedłużymy również żywotność samego pokrycia dachowego. Wszystkie z wymienionych wyżej powłok, oprócz AL 150, mogąbowiem stanowić jednocześnie warstwę hydroizolacyjną, eliminując problem nieszczelności dachu i zapobiegając tworzeniu się nowych przecieków. Dla posiadaczy instalacji fotowoltaicznych, izolacja termorefleksyjna oznacza też zwiększenie efektywności działania tejże instalacji. Oczywiście warto też podkreślić korzyści ekologiczne płynące z tego rozwiązania, czyli ograniczenie efektu cieplarnianego.

Zainteresowała Cię oferta systemu ZIMNY DACH od Canada Rubber? Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego!