Menu Zamknij

Izolacja dachu – dlaczego warto postawić na powłokę z naturalnego korka?

Gdy mamy w planach wykonanie izolacji dachu, musimy wybierać spośród wielu rozwiązań, jakie dostępne są w tym zakresie. Jednym z nich jest termoizolacja dachu powłoką z naturalnego korka. Dowiedzmy się, dlaczego warto na nią postawić.

Termoizolacja dachu – z czego składa się THERMOCORK?

 Izolacja dachu powłoką korkową to sprawdzone i skuteczne rozwiązanie. Aby zapewnić najwyższej jakości korek, pobiera się go z dębu korkowego. Nie wymaga tościnania drzew – kora jest usuwana, a następnie odrasta. Do stworzenia termoizolacji dachu nie wystarczy jednak sam korek. Dodaje się do niego odpowiednie mieszanki żywic na bazie wody, stabilizatory, wypełniacze mineralne oraz specjalne dodatki nieorganiczne. Ostatnim składnikiem jest pigment, dzięki któremu możliwe jest stworzenie izolacji dachu o ciekawej kolorystyce. Właśnie tak powstaje produkt gotowy do stworzenia powłoki z korka –THERMOCORK.

Zalety korkowej izolacji termicznej dachu

Izolacja dachu wykonana z korka ma wiele zalet. Jako izolacja cieplna odbija promienie słoneczne, a tym samym zmniejsza nagrzewanie się obiektu i obniża wydatki związane z klimatyzowaniem pomieszczeń. Działa również w zimie, przeciwdziałając ucieczce ciepła z budynku i ograniczającym tym samym koszty ogrzewania. Co ważne, THERMOCORK jako izolację termiczną możemy użyć w każdym przypadku, tworząc zarówno izolację dachu skośnego, jak i płaskiego.

Powłoka z naturalnego korka może być nie tylkodobrą termoizolacją dachu, ale także doskonałą izolacją akustyczną. Docenią go zwłaszcza właściciele budynków zlokalizowanych przy ruchliwych ulicach, ale przyda się tak naprawdę wszędzie, choćby z tego powodu, że znacznie wycisza odgłos deszczu padającego na powierzchnię dachu. Kolejna zaleta związana z korkową izolacją dachu dotyczy bezpieczeństwa. THERMOCORK jest całkowicie niepalny, co zostało udowodnione w licznych testach. Jest także paroprzepuszczalny – na poziomie 80%, co oznacza, że wilgoć jest swobodnie uwalniana i praktycznie nie ma ryzyka, że na dachu pojawią się porosty i wykwity.Izolacja dachu z korka ma swoje zalety także dla środowiska. Nie tylko nie wykazuje negatywnego wpływu na naszą planetę, ale wręcz przeciwnie – pomaga w oczyszczaniu powietrza, gdyż zmniejsza ilość dwutlenku węgla w środowisku.

Ważną zaletą korkowej izolacji termicznej dachu jest także łatwa aplikacja, do której nie potrzeba specjalistycznych maszyn natryskowych. Jeśli zainteresował Cię produkt THERMOCORK, skontaktuj się z nami i złóż zamówienie.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego!