Menu Zamknij

Hydroizolacja balkonu bez zrywania płytek? To możliwe!

Hydroizolacja tarasu, balkonu, schodów - na płytki - pod płytki

Hydroizolacja balkonutarasu może być podpłytkowa – pod płytki lub nawierzchniowa – na płytki. To właśnie ta druga jest szansą na szybkie i bezproblemowe rozwiązanie kłopotu z przeciekającym balkonem. Dowiedzmy się, jak działa i jakie produkty warto zastosować w ramach izolacji nawierzchniowej.

Hydroizolacja na stare płytki

Zacieki albo pleśń na ścianie pod balkonem to wyraźny sygnał, że hydroizolacja balkonu nie spełnia swojej roli prawidłowo.Często z braku czasu lub funduszy odkładamy ten problem na później albo – co gorsza – bagatelizujemy. W rezultacie dochodzi do kruszenia i odpadania tynku, a przez to do osłabienia całej konstrukcji, co stanowi jeszcze poważniejszy problem.

Wiele osób myśli, że skoro nieszczelnawarstwa hydroizolacji jest pod płytkami, to naprawa nie obejdzie się bez ich zrywania. Nic bardziej mylnego. Podpłytkowej hydroizolacji wcale nie musimy ruszać. Nowoczesne produkty umożliwiają zabezpieczenie balkonu przed przeciekaniem poprzez stworzenie nowej warstwy izolacyjnej – na płytkach.W ten sposób zapewnimy nawet podwójne zabezpieczenie.

Łatwe i szybkie zabezpieczenie balkonu przed przeciekaniem

Wspomniane produkty to płynne membrany hydroizolacyjne na bazie specjalnie zmodyfikowanych żywic. Są doskonale odporne na zmienne warunki atmosferyczne, a także na ścieranie, nawet pomimo intensywnego chodzenia w twardym obuwiu. Na tego typu hydroizolacji na płytki bez obaw możemy postawić też stół czy krzesła, gdyż nie ulegnie popękaniu pod wpływem stałego ciężaru.

Co ważne, nałożona hydroizolacja na płytki jest łatwa do utrzymania w czystości, gdyż nie charakteryzuje się zwiększoną przyczepnością dla brudu i zanieczyszczeń. Możemy aplikować ją także na beton. Płynną hydroizolację na płytki najlepiej kłaść w bezdeszczowy dzień w porze letniej, gdyż w temperaturze 20°C jest w stanie wyschnąć w zaledwie 2 godziny.

Poszukujesz dobrych produktów do hydroizolacji na stare płytki? W naszej ofercie znajdziesz kilka propozycji, które doskonale się sprawdzą.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego!